Divi lieliski veidi, kā uzņēmuma personāls var bremzēt pārmaiņas. Uldis Pāvuls, organizāciju psihologs un treneris

Lielums: px
Sāciet demonstrējumu ar lapu:

Download "Divi lieliski veidi, kā uzņēmuma personāls var bremzēt pārmaiņas. Uldis Pāvuls, organizāciju psihologs un treneris"

Transkripts

1 Divi lieliski veidi, kā uzņēmuma personāls var bremzēt pārmaiņas Uldis Pāvuls, organizāciju psihologs un treneris

2 3 domāšanas režīmi sanāksmēs, mācībās un citos pasākumos Tom Stapleton, (2019). Engage 3 types of Training Participants. Training, March, April. Vēlos mācīties (Eager Learner) Vēlosliek (Voluntold) 3 režīmi Atpūtnieki Nav jāstrādā, ir interesanti (Vacationer)

3 Lūdzu, apspriedieties ar blakussēdētāju, kāds ir procentuālais sadalījums jūsu uzņēmumos starp "Vēlosliek", "Atpūtniekiem" un "Vēlos mācīties" atbilstoši jūsu subjektīvajām izjūtām kā tas kopumā šogad ir sanāksmēs, mācībās un citos komandu pasākumos!

4 Atbildības kultūra

5 Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

6 Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

7 Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

8 Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

9

10 Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

11 Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

12 Ignorē, noliedz Tas nav mans darbs! Meklē vainīgos Pasaki, kas tieši man jādara! Nogaida Noklusē, slauka zem tepiķa

13 Problēmas vai iespējas pamanīšana Saruna A t=? B Avots: Jozefs Grenijs, Vital Smarts

14 Pamani (See It) Padari par savējo (Own It) Meklē risinājumu (Solve It) Atbildības kultūra Rīkojies (Do It) Roger Connors, Tom Smith Craig Hickman, (2010). The Oz Principle: Getting Results Through Individual and Organizational Accountability. New York. Penguin Group. Ignorē, noliedz Meklē vainīgos Pasaki, kas man jādara Paslēp un nogaidi "Tas nav mans darbs!"

15 Lūdzu dalieties ar blakussēdētāju pozitīvajā pieredzē, kad jūs vai kolēģis demonstrēja rīcību "virs līnijas" saistībā ar digitālo transformāciju! Pamani (See It) Padari par savējo (Own It) Meklē risinājumu (Solve It) Rīkojies (Do It)

16 Cik labi protam mācīties?

17 Vēlme izpildīt plānu var mazināt vēlmi mācīties.

18 Kurš jautājums ir vairāk palīdz jaunu zināšanu ģenerēšanai mūsu smadzenēs? Kā šīs zināšanas palīdzēs manā darbā? Kā šīs zināšanas saistās ar to, kas es esmu un kā es par sevi domāju?

19 Kurš jautājums ir vairāk palīdz jaunu zināšanu ģenerēšanai mūsu smadzenēs? Kā šīs zināšanas palīdzēs manā darbā? Kā šīs zināšanas saistās ar to, kas es esmu un kā es par sevi domāju? J.Davis, M.Balda, D.Rock, P.McGinniss and L.Davachi. The Science of Making Learning Stick: An Update to the AGES Model. NeuroLeadership Journal, volume five, august 2014.

20 Cilvēki iemācās labāk, ja informāciju saņem atbilstoši mācīšanās stilam, kam dod priekšroku, piemēram, audio vai vizuālajam. Tā ir Tā nav

21 Cilvēki iemācās labāk, ja informāciju saņem atbilstoši mācīšanās stilam, kam dod priekšroku, piemēram, audio vai vizuālajam. Tā ir Tā nav G.Whitman, I.Kelleher, (2016). Neuroteach. Brain Science and the Future of Education. New York: Rowman and Littlefield.

22 Kā mācīties ir efektīvāk? A: B: Avots: UCLA Faculty Research Lecture. Robert A. Bjork, Distinguished Research Professor, UCLA Department of Psychology , February 17th.

23 Kā mācīties ir efektīvāk? A: B: Avots: UCLA Faculty Research Lecture. Robert A. Bjork, Distinguished Research Professor, UCLA Department of Psychology , February 17th.

24 Cik labi protam mācīties mūsu komandā?

25

26

27 Kā ikdienā dalīties ar pieredzi un kopā risināt problēmas?

28 Rītdienas neizglītotais nebūs cilvēks, kas nespēj lasīt. Tas būs cilvēks, kurš nav iemācījies kā mācīties. Herberts Gerjou, psihologs

29 Tā ir mūsu katra atbildība uz sevi pēc iespējas biežāk raudzīties ar izaugsmes skatījumu, kā arī palīdzēt kolēģiem darīt tāpat. Jo, iespējams, vienīgā patiesā stratēģiskā priekšrocība ir kā mēs protam mācīties, uzturot atbildības kultūru.