Eiropas Savienības. Eiropas Savienības Padome INFORMĀCIJAS AVOTI PAR EIROPADOMI UN PADOMI

Lielums: px
Sāciet demonstrējumu ar lapu:

Download "Eiropas Savienības. Eiropas Savienības Padome INFORMĀCIJAS AVOTI PAR EIROPADOMI UN PADOMI"

Transkripts

1 Eiropas Savienības Padome Eiropas Savienības INFORMĀCIJAS AVOTI PAR EIROPADOMI UN PADOMI Kāda ir atšķirība starp Eiropadomi un Eiropas Savienības Padomi? Kā var apmeklēt šīs iestādes? Vai var vērot ministru darbu Padomē? Kā var iegūt Eiropadomes vai Padomes dokumentus? Kas var atbildēt uz maniem jautājumiem?

2 ATKLĀTĪBA UN PĀRSKATĀMĪBA ES IESTĀDES STRĀDĀ PILSOŅU LABĀ Kur var atrast informāciju par Eiropadomi un Padomi? Atbildes uz jautājumiem par šīm ES iestādēm var atrast, izmantojot šādus informācijas avotus. EIROPADOME UN PADOME TIEŠSAISTĒ Tīmekļa vietne ir galvenais resurss informācijai par Eiropadomi un Eiropas Savienības Padomi. Šajā vietnē jūs varat iegūt: vispārīgu informāciju par abām minētajām iestādēm, tostarp informāciju par sanāksmēm, politiku un lēmumu pieņemšanu, informāciju par Eiropadomes priekšsēdētāju un viņa darbību, paziņojumiem un runām, kā arī dokumentāciju saistībā ar Eiropadomes sanāksmēm, pieeju atklāto Padomes sēžu un Padomes prezidentvalsts un Eiropadomes preses konferenču tiešraidēm internetā, rezultātus Padomes balsojumiem par tiesību aktiem, piekļuvi Eiropadomes un Padomes dokumentiem, paziņojumus presei un audiovizuālos materiālus (videomateriālus un fotoattēlus). TIEŠRAIDES Visas Padomes apspriedes par tiesību aktiem ir publiski pieejamas. Padome rīko arī publiskas debates par jautājumiem, kas skar Eiropas pilsoņu intereses. Jūs varat sekot publiskai leģislatīvo aktu apspriešanai, kā arī citām Padomes debatēm un preses konferencēm tiešraidē vai pēc pieprasījuma video.consilium.europa.eu. BALSOŠANA PADOMĒ Padomes balsojuma rezultāts par leģislatīvajiem aktiem ir paziņots interneta vietnē lativetransparency/public-votes. Ar balsojuma kalkulatora palīdzību vietnē jūs varat simulēt iespējamo Padomes balsošanas rezultātu saskaņā ar kvalificēta vairākuma balsojuma sistēmu.

3 MATERIĀLI PRESEI Īpašā presei paredzētā lapā var piekļūt plašai dokumentācijai par Eiropadomes un Padomes darbu: jaunumiem, sanāksmju darba kārtībām, informatīvām piezīmēm un paziņojumiem presei. Sociālo mediju konti presei: VIDEOMATERIĀLI UN FOTOATTĒLI Audiovizuālos materiālus par Eiropadomes un Padomes darbību var atrast: tvnewsroom.consilium.europa.eu SOCIĀLIE MEDIJI Eiropadomes jaunumiem var sekot arī tviterī, atsauce #EUCO. Jūs varat atrast Padomi dažādās sociālo mediju platformās: PUBLIKĀCIJAS Informatīvas brošūras, bukleti, e-grāmatas, kartes un plakāti par Eiropadomi un Padomi ir pieejami vietnē documents-publications/publications, kur publikācijas var lejupielādēt vai pasūtīt bez maksas. Plašākai informācijai sazināties ar Publikāciju un dokumentācijas dienestu: tālr. +32 (0) Padomes publikācijas var arī par brīvu lejupielādēt vai pasūtīt vietnē EU Bookshop OFICIĀLAIS VĒSTNESIS Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis ir izdevums, kurā tiek publicēti Padomes pieņemtie tiesību akti. Tas ir pieejams bez maksas Eiropas Savienības tiesību aktu portālā EUR-Lex

4 BIBLIOTĒKA Padomes Centrālajā bibliotēkā glabājas monogrāfijas, uzziņu literatūra un ES publikācijas. Tā ir atvērta plašai sabiedrībai, iepriekš piesakoties: tālr. +32 (0) APMEKLĒJUMI Grupām, kurās ir 20 vai vairāk cilvēku, apmeklējumu dienests organizē Padomes apmeklējumus un informatīvas sesijas par ES politiku un iestāžu lomu, piedāvājot stāstījumu jebkurā no 24 oficiālajām Eiropas Savienības valodām. Plašākai informācijai: tālr. +32 (0) Atvērto durvju diena Reizi gadā, parasti kādā maija sestdienā (laikā ap Eiropas dienu, 9. maiju), Eiropadome un Padome līdz ar citām ES iestādēm Briselē aicina publiku apmeklēt atvērto durvju dienu. Šī pasākuma laikā pilsoņiem ir iespēja piedalīties ekskursijās pa ēku. UZZIŅAS PILSOŅIEM Sabiedrības informācijas dienests atbild uz informācijas pieprasījumiem par Eiropadomes un Padomes darbu jebkurā oficiālajā ES valodā: izmantojot saziņas veidlapu pa tālruni +32 (0) pa pastu: General Secretariat of the Council of the European Union Public Information Service Rue de la Loi/Wetstraat Bruxelles/Brussel, Belgique/België INFORMĀCIJAS CENTRS INFO POINT EUROPA Padomes un Eiropas Komisijas publikācijas, piemēram, bukleti, žurnāli, brošūras, plakāti, kartes, izglītības materiāli utt., ir pieejami arī informācijas centrā Info Point Europa; tas atvērts darbdienās no plkst līdz Centrā tiek rīkoti arī sabiedriski pasākumi un izstādes. Apmeklējumiem un informācijai: Rue Archimède/Archimedesstraat 1 Rond-Point Schuman, Bruxelles/Brussel, Belgique/België tālr. +32 (0)

5 ARHĪVI Padomes arhīvos ir vairāk nekā 30 gadus veci dokumenti. Ar tiem var iepazīties, iepriekš piesakoties: tālr. +32 (0) PIEKĻUVE DOKUMENTIEM Padomes tīmekļa vietnes publiskā reģistra daļā register.consilium. europa.eu ir informācija par vairāk nekā vienu miljonu Padomes dokumentu, sākot ar gadu. Vairāk nekā 70 % no šiem dokumentiem ir tieši pieejami. Ja jūs neatrodat meklēto dokumentu vai ja tas ir izdots pirms gada, jums ir iespēja iesniegt lūgumu par piekļuvi attiecīgajam dokumentam: izmantojot saziņas veidlapu register.consilium.europa.eu pa faksu +32 (0) pa pastu: General Secretariat of the Council of the European Union Transparency and Access to Documents Rue de la Loi/Wetstraat Bruxelles/Brussel, Belgique/België Atbildi uz lūgumu jūs saņemsiet 15 darbadienu laikā. Plašāka informācija atrodama vietnē public-register/request-document.

6 QC LV-N Rue de la Loi/Wetstraat Bruxelles/Brussel BELGIQUE/BELGIË Tel. +32 (0) Šo publikāciju ir sagatavojis Padomes Ģenerālsekretariāts, un tā ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem. Nedz ES iestādes, nedz dalībvalstis neuzņemas atbildību par to. Eiropas Savienība gada